annonce
annonce
(visninger)Populære tråde
Mellemrummet 20959472
Åndelig Føde 2726320
Angst – Tro – Håb – Kærlighed 2646563
Så er der linet op... 1981641
Jesu ord 1677655
Galleri
Rødhus strand
Hvem er online?
2 registrerede Arne Thomsen ,(1 usynlig), 2553 gæster og 293 søgemaskiner online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Skriv et nyt svar.


Smilies Opret hyperlink Opret link til e-mailadresse Tilføj billede Indsæt video Opret liste Fremhæv noget tekst Kursiv tekst Understreg noget tekst Gennemstreg noget tekst [spoiler]Spoiler tekst her[/spoiler] Citer noget tekst Farvelæg noget tekst Juster skifttype Juster skiftstørrelse
Gør tekstruden mindre
Gør tekstruden større
Indlæg ikon:
            
            
 
HTML er slået fra.
UBBCode er slået til..
Indlæg valgmuligheder








Som svar til:
Skribent: Hanskrist
Emne: Re: Verdensforklaring...

Du har kopieret så meget tekst fra den Lau Sander Esbensen bog

Kunne du fra Kapitel 2:


2. Døden på korset: Et opgør med forsoningslæren

Kopiere teksten fra følgende afsnit:

Kristendommens to fædre


Vh HansKrist

PS:

Hvis du havde lidt mere struktur og kontrol over hvad du foretager dig så ville det være ønskeligt at du udelukkende skrev om og henviste til Lau Sander Esbensen's bog i en og samme tråd som du har oprettet.


Men din maniske tvangsprægede opførsel gør at du spreder dig over alle trådene og ødelægger vi andres mere rolige debatter.

Du skal ikke være overalt Jan ABC - så SPAMMER du og ødelægger du Trosfrihed som et sted der er til for andre mennesker at have lyst til at debattere på.

Fx da jeg så min tråd i dag: "Hvad HansKrist dog skriver" og jeg opdagede hvor svært det var at finde mine indlæg fordi du og Gerth havde SPAMMET min tråd med useriøs ligegyldigt snik snak - jeg kunne godt mærke det gjorde ondt at se jeres "debat terrorisme" have ødelagt min tråd der er så sober og seriøs og spændende.

Ikke fordi I ikke må kommentere hvad jeg skriver, men så skal I gøre det tekstnært med udgangspunkt i hvad jeg skriver.

Nu forsøger jeg at opdrage lidt på dig Jan ABC og jeg vi burde også opdrage på Gerth og lære ham også hvordan man opfører sig på en debat portal.

Glemmer aldrig da du SPAMMEDE tråden MELLEMRUMMET med RoseMarie og dette blev for meget for Simon og han derfor stoppede som debattør på Trosfrihed.


Jeg forstår ikke at du ikke skammer dig og prøver af alle kræfter du har i behold at finde ud af at være her så du ikke SPAMMER alle trådene.

Jeg ved godt du er manisk og slås voldsomt med dig selv for tiden. Men nogen gange kan at høre sandheden fra en person som mig eller Arne være sundt.

Ellers må vi i sidste ende henvende os til moderator og anmode om at du får i første omgang en advarsel og retter du ikke ind at du så bliver udelukket for en periode eller måske for altid.

Problemet er bare at du ingen selvindsigt og samvittighed har over din måde at SPAMME Trosfrihed på.

Hvis du havde så ville du simpelthen ikke opføre dig som du gør.


Jeg begynder at kunne iagttage at du vil se dig selv overalt på Trosfrihed. Jan ABC skal kunne ses overalt og derfor kommer dit bombardement hver eneste dag hvor du sætter Gud døde mig de samme indlæg op igen igen som du har kørt med i mange mange måneder - ja over et år for nogles vedkommende.


Det jeg sidder tilbage med et hvordan kan en voksen mand finde på at opføre sig som du gør?
Seneste indlæg
Kirie eleison
af RoseMarie
31/01/2026 21:23
Misforståelsen
af somo
30/01/2026 13:11
Tanker fra en samtale
af Hanskrist
27/01/2026 19:20
Nordisk Mytologi
af Anonym
25/01/2026 14:52
Verdens Væren
af Arne Thomsen
17/01/2026 17:35
Nyheder fra DR
Starmer opfordrer tidligere prins Andrew..
31/01/2026 22:00
Dommer kræver løsladelse af femårig t..
31/01/2026 21:39
Demonstranter krævede retfærdighed eft..
31/01/2026 20:55
Holocaust-dokumenter overdraget til fond..
31/01/2026 20:41
Kæmpe hval er strandet i Ålbæk Bugt i..
31/01/2026 18:03
Nyheder fra kristeligt-dagblad.dk
Pensionister med bopæl i udlandet kan s..
31/01/2026 20:11
Premierminister opfordrer Andrew til at ..
31/01/2026 19:59
Tre mænd varetægtsfængsles for frihed..
31/01/2026 18:38
Demonstranter krævede retfærdighed eft..
31/01/2026 18:17
Jan Linnebjerg rørt til tårer efter Ro..
31/01/2026 18:14