Ja, den sag fik da i hvert fald mig overbevidst om genopstandelsen

Jerry, jeg tror ikke Michael hentyder til hvem af jer der har knald i låget, men forbindelsen mellem Teresa og Marianne Klausen..
En anden ting er, at jeg til dels godt kan forstå Jerry i forholdet til Verner.. Ole Bjørn har ret, når han beskriver Verner som enfoldig, men før eller siden må nok være nok, og det var som om at Verner pludselig en dag fik en mere modbydelig kant.. Jeg mener også at han gik over stregen, da han begyndte at kalde ateister 'syge' og hvad han ellers fik af underlige tanker.. Omvendt igen, så kan jeg da ikke lade være med at smile lidt af ham, han er jo lettere forvirret:o).. Og det er tydeligt for enhver, at han ikke har evne til at danne sig et overblik eller forholde sig kritisk til noget som helst..
Jeg har et langt større problem med folk der udnytter ham, som f.eks. lille stemme (aka alt muligt andet) og laskerlars (som jeg mere end Verner opfatter som desideret hadsk)..
Jeg kan godt forstå Jerry her, men jeg kan også følge Ole Bjørn..
Mvh